اپل به تکنولوژی لازم برای کاهش بیشتر حاشیه&zwnjهای نمایشگر دست یافته است

به گزارش وبلاگ مسیر من، حاشیه نمایشگر های استفاده شده در دستگاه های مختلفی مانند آیفون و مک محل قرارگیری سنسور ها و مدار های الکترونیکی مختلفی هستند. با توجه به این موضوع، نمی توان این حاشیه ها را از حد بیشتری کاهش داد. اما به نظر می رسد که اپل به دنبال راهی برای کاهش بیشتر حاشیه نمایشگر های استفاده شده در دستگاه های مختلف خود است.

اپل به تکنولوژی لازم برای کاهش بیشتر حاشیه&zwnjهای نمایشگر دست یافته است

به طور حتم دلیلی وجود دارد که اپل تا به امروز نتوانسته است از نمایشگر های بدون هیچ حاشیه ای در دستگاه های تولیدی خودش از اپل واچ تا مک استفاده کند. با وجود اینکه استفاده از تکنولوژی های مختلف در زمان ساخت یک نمایشگر بر روی حاشیه های یک نمایشگر تأثیر می گذارد، اما تمامی نمایشگر ها نیازمند مدار های الکترونیکی یا سنسور هایی هستند که باید در اطراف نمایشگر قرار بگیرد.

به نظر می رسد که اپل راه حلی را برای ساخت نمایشگر بدون هیچ حاشیه ای ندارد اما اطلاعات منتشر شده نشان می دهند که این شرکت به دنبال راهی است تا حاشیه های اطراف نمایشگر را کوچکتر از مقدار واقعیشان در زمان استفاده به کاربران نمایش دهد.

اپل به تازگی پتنتی تحت عنوان سیستم اپتیکال و روشی برای نمایش نمایشگر به صورت بدون حاشیه را ثبت نموده است. در این پتنت نام شش مخترع به چشم می خورد که از میان آن ها می توان به معاون بخش مهندسی سخت افزار اپل جان ترنوس (John Ternus) اشاره نمود.

در این پتنت آمده است که نمایشگر های الکترونیکی به طور معمول دارای حاشیه هایی در اطراف خود هستند که از این حاشیه ها برای مخفی کردن مدار های الکترونیکی لازم برای کارکرد نمایشگر استفاده می گردد. در بخش دیگری از این پتنت عبارت وجود این حاشیه های در اطراف نمایشگر باعث می گردد که فضای اختصاص یافته به نمایش محتوا در نمایشگر کاهش پیدا کند به کار برده شده است.

اپل در این پتنت پیشنهاد می نماید: با استفاده از سیستمی و با کاهش تأثیر حاشیه های اطراف نمایشگر می توان فضای اختصاص یافته به نمایش محتوا در نمایشگر را افزایش داد. با وجود اینکه اپل در این پتنت از 7000 کلمه استفاده نموده است تا بتواند نوع های مختلفی از این سیستم های دارای تفاوت های جزئی را توضیح بدهد، اما هسته تمامی این سیستم ها از دو ایده ای کلی تشکیل شده است.

  • آیفون تاشو احتمالا با نمایشگر خود ترمیم راهی بازار می گردد

ایده ی اول این است که حاشیه های اطراف نمایشگر را می توان با قسمت خنثی نمایشگر پوشش داد. انجام دادن این کار باعث می گردد که بخشی از نمایشگر قرار گرفته در حاشیه ها دارای تمامی ویژگی های اصلی نمایشگر مانند پشتیبانی از لمس نباشد، اما با استفاده از لوله ای نورانی در اطراف نمایشگر می توان از این حاشیه ها برای نمایش تصویر هم استفاده کرد.

در واقع وظیفه این لوله نورانی این است که نور را از پیکسل های تشکیل دهنده نمایشگر به حاشیه ها پخش یا منتقل کند. در واقع این لوله نورانی با منتقل کردن نور به حاشیه ها که محل قرارگیری مدار های الکترونیکی هستند، باعث می شوند که این ناحیه ها به عنوان ناحیه هایی از نمایشگر به نظر برسند.

ایده ای دوم این است که فاصله پیکسل های تشکیل دهنده حاشیه نمایشگر در مقایسه با دیگر پیکسل های تشکیل دهنده نمایشگر از یکدیگر بیشتر باشد. انجام این کار باعث می گردد که بتوان از پیکسل ها برای نمایش تصویر در حاشیه های نمایشگر که محل قرارگیری مدار های الکترونیکی هستند، استفاده کرد.

در هنگام انجام این کار پیکسل های قرار گرفته در حاشیه نمایشگر در مقایسه با پیکسل های قرار گرفته در قسمت فعال نمایشگر، دارای فاصله بیشتری از یکدیگر هستند. انجام این کار باعث می گردد که پیکسل های قرمز، سبز و آبی نمایشگر در میان مدار های الکترونیکی قرار گرفته در حاشیه ها قرار بگیرند.

علاوه بر ترنوس، نام Paul Stephen Drzaic هم در میان مخترعین این پتنت به چشم می خورد. این شخص تا قبل از منتشر شدن این پتنت جدید، پتنتی را در رابطه با یک بخش اضافی از نمایشگر که حتی بعد از بستن یک دستگاه تاشو هم قابل دیدن باشد ثبت نموده است.

  • اپل با دوربین پریسکوپی عظیم نمایی اپتیکال آیفون را افزایش می دهد

منبع: Appleinsider

منبع: دیجیکالا مگ

به "اپل به تکنولوژی لازم برای کاهش بیشتر حاشیه&zwnjهای نمایشگر دست یافته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپل به تکنولوژی لازم برای کاهش بیشتر حاشیه&zwnjهای نمایشگر دست یافته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید