شمار مبتلایان کرونا در آمریکا از 4 میلیون نفر عبور کرد

به گزارش وبلاگ مسیر من، آخرین آمار اعلامی از آمریکا حاکی از آن است که شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور بیش از شصت وپنج هزار نفر در بیست وچهار ساعت گذشته افزایش داشته است.

شمار مبتلایان کرونا در آمریکا از 4 میلیون نفر عبور کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ مسیر من، همزمان با هشدارهای مکرر مسئولان درمانی مختلف در آمریکا درباره افزایش سریع شمار مبتلایان به ویروس کووید19 در این کشور، شمار ابتلای روزانه در ایالات متحده همچنان رو به افزایش است.

برآوردهای دانشگاه جانز هاپکینز نشان می دهد طی بیست وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت های آمریکا به صورت مجموع، 65092 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز 1064 آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کووید19 در آمریکا به 4،034،878 نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به 144،242 تن افزایش یافت.

آمار دانشگاه جانز هاپکینز مقداری از شمار مبتلایان و جان باختگان اعلام شده در وبگاه وُرلداُمتر کمتر است و دلیل آن نیز عدم اعلام آمار از سوی بعضی ایالت های آمریکا از جمله نیویورک به مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری این کشور موسوم به CDC است که به تبع در سایت جانز هاپکینز نیز درج نمی گردد.

بر اساس آماری این وبگاه اما تا کنون 4،169،991 نفر در آمریکا به این بیماری مبتلا شده و 147،333 نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

پیش بینی ها و مدل سازی های مؤسسه مطالعات و ارزیابی های بهداشتی در دانشگاه واشنگتن نشان می دهد تا ماه نوامبر (آبان) شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به حدود 210 هزار نفر می رسد.

این در حالی است که سازمان سی دی سی روز سه شنبه اظهار داشت نتایج تست پادتن ویروس کرونا در حد فاصل اواخر ماه مارس تا اوایل ماه می نشان می دهد، شمار مبتلایان این ویروس در آمریکا شاید 10 برابر آمارهای رسمی باشد. (جزئیات بیشتر)

منبع: خبرگزاری فارس

به "شمار مبتلایان کرونا در آمریکا از 4 میلیون نفر عبور کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار مبتلایان کرونا در آمریکا از 4 میلیون نفر عبور کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید